Pasiruošimas darželiui

9/8/20211 min read

Sulaukus rudens sezono, vienas pagrindinių tėvų rūpesčių ruošiant vaikutį darželiui - tinkama jo apranga. Kokiems vaikiškiems drabužiams teikti pirmenybę ir kaip apgalvoti svarbiausius dalykus? Išskyriau, mano manymu, pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis tinkamiausius daiktus.
Rinkitės ryškių arba tamsesnių atspalvių drabužius, darželyje vyksta daug įdomių dalykų, viską būtinai reikia ištyrinėti ir kartais tas "viskas" nutūpia ant drabužėlio. Šviesius vaikiškus drabužius sunkiau išskalbti, nes vaikiškiems drabužiams draugiška vandens temperatūra - dažniausiai 30-40 laipsnių.
Jeigu drabužis siūtas iš medvilnės, geriausia, kad ji būtų tankesnės gramatūros. Toks drabužis nėra labai plonas, jis tankesnis ir patvaresnis. Tai ypač svarbu, kai žaidžiant kartais tenka "pagauti zuikį".
Rytai jau būna vėsūs, o darželyje - šilta. Kad vaiką būtų patogu nurengti, rinkitės užsegamą džemperį ar patogų švarkelį, kurį jis pats galėtų lengvai nusiimti ar apsirengti kai pasidaro vėsu.
Po storesniais džemperiais ar švarkeliais - labai svarbu natūralaus audinio marškinėliai. Medvilniniai marškinėliai pralaidūs orui, maloniai liečiasi prie jautrios vaikiškos odos, nedirgina.
Šaltomis dienomis rekomenduojame rinktis švarkelius, pasiūtus iš flyso - jie puikiai laiko šilumą ir ypač tinkami vaikams, kurie nemėgsta rengtis striukių. Ant flysinio švarkelio ar džemperio galima uždėti liemenę.
Striukes ar paltukus rekomenduojame rinktis nepralaidžius lietui ir vėjui - kartais darželio teritorijoje lauke būna skersvėjų, kurie negailestingai prikviečia tėvų ir vaikų priešą - slogą ir kosulį.
Kepurėles rinkitės taip pat tik natūralių audinių, kad galva nekaistų, bet ir ausytės nešaltų. Rudeniui puikiausiai tinka ne per storos medžiagos šalmukai arba užmaunamos kepurėlės, puiku, kai jos užsilenkia tiek, kiek reikia - kad nenuslystų nuo ausyčių.
Gal ir Jūs turite pastebėjimų ar patarimų tėvams, kurie dar tik pirmą kartą ruošia savo vaikučius darželiui?
pat + milu asortimente turime puikiai darželiui tinkančių daiktų! Nes mes visur ten, kur laukia daug linksmų nuotykių!
Džiugių dienų ir kiek įmanoma lengvesnės adaptacijos pradedantiems darželio kelionę :)
Linkėjimai,
Rimantė